Druk na plastikach

druk na plastikach

druk na plastikach

Druk na plastikach w PAW DRUK – Dbając o stały rozwój parku maszynowego, możemy obecnie zaoferować pełnokolorowy nadruk offsetowy (w technologii H-UV) na wszelkiego rodzaju tworzywach sztucznych, m.in. PP, PCV i PET. Bogate doświadczenie, wraz nowoczesnymi maszynami i odpowiednio dobranymi farbami pozwalają na wysokiej jakości zadruk na tworzywach nawet do 1,00 mm grubości. Każdy druk na tworzywie zabezpieczamy dodatkowo specjalnym lakierem UV na plastik, co gwarantuje wysoką odporność na warunki atmosferyczne, dużą wytrzymałość na ścieranie oraz trwałość koloru. 

druk na tworzywach sztucznych

druk na tworzywach sztucznych

PP (Polipropylen)

Nazwy zamienne: Priplak, Eplak, Viprint, Creative, Axprint

PP (inaczej Eplak, Priplak, Viprint, Creative, Axprint) – tworzywo to charakteryzuje się chropowatą strukturą, a w przypadku przezroczystych tworzyw mleczną przejrzystością. Jest elastyczne i miękkie, powstałe na nim zagięcia nie są trwałe (nadmierne przeginanie nie powoduje też pęknięcia materiału). Najczęściej na tym surowcu drukujemy wszelakie wydruki artystyczne, plakaty, etykiety, szyldy, displaye, teczki, kalendarze, podkładki pod mysz, pudełka, pojemniczki, zawieszki
druk na plastiku

druk na plastiku

PCV (Polichlorek winulu)

Nazwy zamienne: PCV, PCW, S-Print, Tufol

PVC (inaczej PCV, PCW, S-PRINT, TUFOL) – Surowiec ten jest dużo bardziej gładki, a w przypadku przezroczystych tworzyw ma bardzo dobrą przejrzystość i jest twardszy od PP. W momencie zagięcia tworzy się bielenie, które z czasem nie ustępuje. Najczęściej na tym surowcu drukujemy tablice wystawowe, podręczniki użytkowania, kalendarze, plakaty, opakowania np. na kosmetyki, opakowania, teczki, standy.
druk na tworzywie sztucznym

druk na tworzywie sztucznym

PET (Politereftalan etylenu)

Najpopularniejsze: PET-GAG, A-PET

PET (inaczej PET-GAG, A-PET, DIAMENT PRINT) – Tworzywo to ma największą przejrzystością. Jest twarde i sprężynujące, a w momencie zagięcia surowca tworzy się czysta biga. Najczęściej na tym surowcu drukujemy karty lojalnościowe, okładki, przekładki, etykiety ogrodnicze i tekstylne.

Druk na plastiku, ale jakim? – krótkie porównanie

PP

PCV

PET

Wizualnie

Chropowata struktura, słabsza przejrzystość w przypadku folii transparentnych (efekt „mleczny”)

Gładki surowiec, dobra przejrzystość w przypadku tworzyw transparentnych

Gładki surowiec, dobra przejrzystość w przypadku tworzyw transparentnych

Dotyk

Elastyczny, miękki

Twardy

Twardy, sprężynujący

Zaginanie

Tworzywo elastyczne, możliwość „przeginania”

Występujące „bielenie” przy zgięciu

Możliwość pęknięcia przy zgięciu

Podpalanie

Palny, samogasnący, nietoksyczny

Palny, samogasnący, toksyczny

Palny, szybkogasnący, nietoksyczny

druk na plastikach

druk na plastikach

Druk na PP, PCV (PVC), PET, PET GAG

Dbamy o stały rozwój i inwestując w nowe możliwości oraz technologie druku, możemy zaoferować Państwu szeroki wachlarz produktów reklamowych i opakowań, realizowanych nie tylko na standardowych podłożach (druk na kartonie, papierze), ale też na bardziej niekonwencjonalnych surowcach, takich jak plastiki PCV (PVC), PP, PET, PET GAG (druk na plastikach, druk na tworzywach sztucznych

Druk na plastiku

Opakowania plastikowe

Druk na tworzywach sztucznych – produkcja

Prosimy przesłać do nas zapytanie, uwzględniając wszystkie istotne informacje odnośnie produkcji. Odpowiemy na nie w przeciągu najbliższych 24h. Mogą Państwo także skontaktować się bezpośrednio z naszym działem handlowym pod adresem: p.saenger@pawdruk.pl.
This form is currently undergoing maintenance. Please try again later.
ul. Obornicka 49a, 62-002 Suchy Las

Drukarnia Poznań

drukarnia poznań

drukarnia poznań

(+48) 797 123 150
Dział handlowy
p.saenger@pawdruk.pl
Koordynator działu handlowego